PROJEKTY
NA
FAMO

>> vstoupit

Fórum zajímavostí a aktualit

V této sekci naleznete různé pozvánky na praxe, kolokvia, pracovní příležitosti a další zajímavosti.

 

Ekologický festival T-film nabídne 41 snímků

29. dubna 2019

Na sedmém ročníku ostravského festivalu ekologických filmů T-film 2019 se letos v květnu bude promítat 41 soutěžních snímků. Dvoudenní přehlídka se z multifunkční auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice rozšíří také do dalších míst, promítat se bude i v Opavě.

nahoru ↑↑

Chcete spolupracovat s filmaři? Přihlaste se na Filmovou burzu

11. dubna 2019

Ve čtvrtek 30. května se v prostorách zlínské kavárny Továrna odehraje druhý ročník Filmové burzy – platformy, kde se mohou seznámit filmaři, zástupci firem, studenti a vůbec lidé různých profesí, kteří mají filmařům co nabídnout a chtějí s nimi spolupracovat. Registrace je možná od 11. do 25. dubna.

nahoru ↑↑

Cesta do pravěku v nových barvách míří do kin

27. března 2019

Legendární film Karla Zemana Cesta do pravěku prošel digitálním restaurováním ve společnosti UPP a v nových barvách se po mnoha letech dočká uvedení na plátna kin. Cesta do pravěku vstoupí do kin 25. dubna, slavnostní představení nové verze proběhne už 3. dubna v pražském kině Dlabačov, kde ji uvede britský režisér John Stevenson.

nahoru ↑↑

48 Hours Challenge European Inter-Schools

13. března 2019

Natočit film za 48 hodin? Studenti zlínských filmových škol se poprvé zapojí do mezinárodní výzvy 48 Hours Challenge European Inter-Schools. Tak se nazývá soutěž, která vyzývá evropské filmové školy k vyrobení krátkých filmů na zadané téma během 2 dnů. Česká republika se letos akce zúčastní historicky poprvé, a to prostřednictvím studentů ze Zlína. Výsledek bude prezentován při veřejné projekci.

nahoru ↑↑

Jak se dělá déšť a co napsal pan Voskovec

16. února 2019

Projekt muzea vymysleli již před pěti lety kamarádi a spolužáci z Katedry filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Muzeum bylo otevřeno ve Františkánské zahradě v Praze, je vhodné pro děti i dospělé.

nahoru ↑↑

Virtuální realita, Amazonky a první sex v krátkých filmech

21. ledna 2019

Chcete se bát? Zažít výlet do virtuální reality? Vidět to nejlepší ze světa i z Česka? Vyrazte od 23. do 27. ledna na 14. ročník Festivalu krátkých filmů Praha. Ve čtyřech blocích mezinárodní soutěže najdete na festivalu dvacítku filmů ze 17 zemí, mimo jiné z Kanady, Ázerbájdžánu, Jižní Koreje nebo Austrálie. V pátek 25. 1. pak bude v kině Pilotů věnován českým krátkým filmům.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Postprodukční technologie

29. listopadu 2018 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Pavel Nichtbauer - Zvukový design
nahoru ↑↑

Nová verze Lvího krále. I animace vypadá jako reálná příroda

23. listopadu 2018

Lví král je starý příběh, který se vyskytuje v několika verzích. Studio Disney nyní natočilo další film, který vyniká fotorealistickou animací. Jde o kombinaci triků a normálních záběrů.

nahoru ↑↑

Odborná stáž v Německu

22. listopadu 2018

>> NABÍDKA STÁŽE PRO PEDAGOGY V PDF <<

Pro pedagogy je připravena stáž v Německu

Kde: Filmuniversität Konrad Wolf, Babenberg

Komu je určena: pedagogové FAMO

Počet účastníků: 2 - 3 osoby

Kdy: únor 2019

Bližší informace u ředitelky FAMO

nahoru ↑↑

Filmaři z Prahy i Slovenska přijeli do Zlína. Učili se, jak laboratorně zpracovat film

21. listopadu 2018

Téměř padesát filmařů z české i slovenské republiky navštívilo v závěru října zlínské filmové ateliéry. Společnost Bonton, a. s. pro ně ve spolupráci s Národním filmovým archivem připravila dvoudenní vzdělávací seminář na téma Zvuk ve filmu a jeho laboratorní zpracování.

nahoru ↑↑

Ji.hlavu zahájí film o českých volbách a proruských trollech

25. října 2018

Začíná festival dokumentárních filmů Ji.hlava. Zahájení patří českému snímku Máme na víc, který sleduje zákulisí českých prezidentských voleb. Celkem festival nabízí 327 filmů a řadu diskusí po filmech a v rámci Inspiračního fóra.

nahoru ↑↑

Mladí filmaři soutěží o grant na vlastní film

10. října 2018

Do konce října se mohou studenti i profesionálové ve věku 18 až 35 let přihlásit do soutěže mladých filmařů, která pěti výhercům z celé Evropy zajistí grant ve výši 7 500 eur a možnost natočit film podle vlastního scénáře. Soutěž je součástí kampaně #EUandME, kterou připravila Evropská komise. Na webových stránkách https://europa.eu/euandme/cs/yfc/ se do soutěže mohou přihlásit studenti filmových středních, vyšších odborných a vysokých škol, ale i profesionálové, ve věku 18–35 let, s bydlištěm v některé ze zemí Evropské unie. Součástí přihlášky musí být synopse scénáře, krátké video pořízené chytrým telefonem představující autora a ukázka snímku, který autor natočil v posledních pěti letech.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Filmová a TV reklama

2. října 2018 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Vlad Lanné - Práce s hercem
nahoru ↑↑

Marienbad Film Festival vyhlásil vítěze

5. září 2018

Třetí ročník Marienbad Film Festivalu nabídl od 28. srpna do 1. září divákům soutěžní přehlídku českých experimentálních filmů, projekce italské filmové klasiky i profil italské experimentální scény spolu s širokým doprovodným hudebním programem.

nahoru ↑↑

Filmovou Hradozámeckou noc připravil Křivoklát na závěr festivalu Noir Film Festival 2018

9. srpna 2018

Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipaci nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a standard v podobě československé stopy a projektů HBO uvede Noir Film Festival na hradě Křivoklát. Letošní 6. ročník Noir Film Festivalu na Křivoklátě otevře brány na čtyři dny ve druhé polovině srpna, od čtvrtka 23. do neděle 26. 8. a opět uvede na čtyři desítky projekcí filmových klenotů nejen z klasické hollywoodské éry filmu noir 40. a 50. let 20. století.

nahoru ↑↑

Nejdražší čínský fantasy film totálně propadl a bude stažen z kin

17. července 2018

Největší projekt čínské kinematografie, fantasy film Asura, který měl stát přes 110 miliónů dolarů, se stal i největším čínským propadákem. Kvůli malému zájmu diváků o premiérovém víkendu se státní filmová společnost rozhodla film stáhnout, informoval server BBC.

nahoru ↑↑

Na jižní Moravě podporují filmaře

10. července 2018

Jihomoravský filmový fond finančně podpoří některé filmy. Z 35 přihlášených zájemců se štěstí usmálo na 12. Bude jim rozděleno celkem 8,5 miliónu korun. Podmínkou je, aby byl celý příspěvek utracen na jižní Moravě. Přihlíží se rovněž k tomu, jak film přispívá k propagaci města Brna a jižní Moravy.

nahoru ↑↑

Marienbad Film Festival proběhne na přelomu srpna a září

6. června 2018

Ve dnech 28. srpna až 1. září se v Mariánských Lázních uskuteční třetí ročník Marienbad Film Festivalu. Festival nabídne přehlídku českých a italských experimentálních filmů, projekce filmové klasiky, filmově-vzdělávací program a již tradičně široký doprovodný program.

nahoru ↑↑

Praxe v akademickém roce 2018/2019!

leden - březen 2019

>> NABÍDKA PRAXE 2019 V PDF <<

V akademickém roce 2018/2019 jsme pro Vás připravili praxe ve společnostech:

Česká televize
UPP

Praxe se uskuteční v období leden - březen 2019.

Zvolte si společnost a termín. Hlaste se na studijním oddělení.

nahoru ↑↑

Filmaři natočili film, který má různé konce podle toho, kdo ho sleduje

18. května 2018

S unikátní technologií přišli tvůrci interaktivního filmu The Angry river (Rozzuřená řeka). Díky technologii sledování pohybu očí a umělé inteligenci film skončí jedním z pěti možných scénářů podle toho, co divák nejvíce sledoval a co ho nejvíce zajímalo.

nahoru ↑↑

Anifilm

3. dubna 2018

Letošní ročník se zaměří na téma 3D animace, které zahrne 30 let historie i nové filmy. Významný blok programu tvoří také televizní animované pořady pro děti, ale i pro dospělé. Workshopy povedou specialisté na 3D, včetně držitele Oskara Chrise Landretha.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Filmová a TV reklama

19. března 2018 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Josef Kortán - Videomapping
nahoru ↑↑

Další ročník Noir Film Festivalu

14. března 2018

Festival tzv. černého filmu se uskuteční na hradě Křivoklát 23. – 26.8.2018. Promítat se budou hlavně skandinávské filmy ze 40. a 50. let. Na programu jsou také filmy s tematikou vězeňskou a díla Hynka Bočana, který letos slaví 80 let.

nahoru ↑↑

Festival krátkých filmů Praha

12. ledna 2018

Festival proběhne v kinech Světozor a Pilotů 17. - 21.1.2018. Nabídne výlet do světa virtuální reality nebo kompilovaného světa mužů, fantazie o bližší i vzdálenější budoucnosti, příběhy, v nichž důležitou roli hrají sociální sítě a nová média, nekompromisní set půlnočních filmů se Simonou Babčákovou a poctu jedné z nejoceňovanějších produkčních společností reklamního světa – Stink Films, pro niž pracuje třeba i Ivan Zachariáš, spoluautor znělek Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

nahoru ↑↑

S láskou Vincent

6. ledna 2018

Kombinací hraného filmu a animace olejomaleb od 125 umělců z celého světa vznikl neobvyklý snímek S láskou Vincent (Loving Vincent). Téměř 67 000 maleb vzniklo podle 94 děl Vincenta van Gogha. Život obrazům světoznámého malíře vdechli producenti společnosti Breakthru Films. Scénář celovečerního britsko-polského snímku v režii Doroty Kobielové a Hugha Welchmana vznikl na základě 800 dopisů, které Vincent Van Gogh psal především svému bratrovi.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Produkce

5. prosince 2017 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Magdaléna Králová - Filmové pobídky
nahoru ↑↑

Odborná stáž na Slovensku

duben 2018

>> NABÍDKA STÁŽE PRO PEDAGOGY V PDF <<

Pro pedagogy je připravena stáž na Slovensku

Kde: Vysoká škola múzických umení

Komu je určena: pedagogové FAMO

Počet účastníků: 1 - 2 osoby

Kdy: duben 2018

Bližší informace u ředitelky FAMO

nahoru ↑↑

Odborná stáž ve Velké Británii

březen 2018

>> NABÍDKA STÁŽE PRO PEDAGOGY V PDF <<

Pro pedagogy je připravena stáž ve Velké Británii

Kde: Edge Hill University

Komu je určena: pedagogové FAMO

Počet účastníků: 2 - 3 osoby

Kdy: březen 2018

Bližší informace u ředitelky FAMO

nahoru ↑↑

Festival italského filmu

15. listopadu 2017

Festival italského filmu Mittel Cinema Fest začne 30. listopadu v pražské Lucerně, ale proběhne i v Ostravě (7. až 8. prosince) či Brně (9. až 11. prosince). Program bude velice pestrý a atraktivní, ukáže různé aspekty Itálie: národní charakter, sociální problémy, humor a duchaplnost národa, ale také nové talenty její kinematografie. Filmy jsou promítány v originále s českými a anglickými titulky.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Filmová a TV reklama

31. října 2017 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Jeremy Willis - Propagace audiovizuálního díla
nahoru ↑↑

Nové ateliéry pro zahraniční filmaře

26. října 2017

Zájem o natáčení filmů v ČR je tak velký, že se vyplatí stavět nové velké ateliéry. V roce 2018 už by mělo být v Letňanech k dispozici celkem pět ateliérů, celkově šlo o investici asi 140 miliónů Kč, její součástí je i modernizace současných ateliérů. Studia vznikla na místě bývalé letecké továrny, když tam v roce 2001 přestavěli dva hangáry. Za Prague Studios stojí úspěšná filmová produkční společnost Milk and Honey Pictures (M&HP).

nahoru ↑↑

Festival otrlého diváka

24. října 2017

Tradiční Podzimní sklizeň Festivalu otrlého diváka proběhne 28. října v pražském kině Aero. V menu najdeme samé lahůdky. Vše zahájí britský thriller Pohled do bělma, následuje v Československu natáčený horor Kvílení vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak, plagiát sci-fi hitů Biohazard a pak už přijde Pokoj, nazývaný „Občan Kane špatných filmů“, údajně nejhorší film všech dob. O jeho vzniku natočil film samotný James Franco.

nahoru ↑↑

Kvarteto

25. září 2017

Nový film režiséra Miroslava Krobota Kvarteto bude před domácí premiérou 30. listopadu uveden na třech festivalech v USA a Evropě. Světovou premiéru bude mít koncem října v Chicagu a pak se bude promítat v Denveru. Snímek byl přijat i do soutěže festivalu Muces v Segovii, který začne 15. listopadu.

nahoru ↑↑

Marienbad Film Festival

27. srpna 2017

Druhý ročník Marienbad Film Festivalu nabídne v Mariánských Lázních mimo jiné soutěž českých experimentálních filmů, rakouskou experimentální tvorbu nebo českou filmovou avantgardu 20. až 40. let minulého století. Součástí festivalu, který potrvá od 29. srpna do 2. září, je také hudební program nebo několik výstav. Sekce českého experimentálního a nezávislého filmu Theatre Eletrique bude letos poprvé soutěžní. Diváci se mohou těšit na celkem 14 nových českých filmů, které se nebojí experimentovat se svou formou i obsahem.

nahoru ↑↑

Formanův Černý Petr

19. července 2017

Černý Petr Miloše Formana, kdysi velmi slavný a stále oblíbený film, byl digitálně restaurován. Obnovená premiéra se chystá v italských Benátkách v sekci Venice Classics, která se soustředí právě na nejlepší digitálně restaurované filmy. Filmový debut Miloše Formana pochází z roku 1963. Digitální restaurování proběhlo ve studiu Cinepost Barrandov v Praze.

nahoru ↑↑

Clear version

7. června 2017

Velké studio Sony Pictures teď nabízí pod značkou clear version upravené filmy do televize nebo do letadel. Čisté verze umožňují, aby film vidělo širší publikum. Filmy různého stupně přístupnosti se mohou upravovat do čistých verzí, rozsah úprav se liší v konkrétních případech. Filmaři se někdy účastní úprav a prosazují své názory, někdy si však studio film sestříhá samo. To povede zcela jistě k soudním sporům. V minulosti už některé aerolinky upravily například filmy Woodyho Allena. Když se to režisér dozvěděl, zažaloval je a vyhrál.

nahoru ↑↑

Praxe v akademickém roce 2017/2018!

leden - duben 2018

>> NABÍDKA PRAXE 2017 V PDF <<

V akademickém roce 2017/2018 jsme pro Vás připravili praxe ve společnostech:

Česká televize
Nova TV
UPP
Český rozhlas

Praxe se uskuteční v období leden - duben 2018.

Zvolte si společnost a termín. Hlaste se na studijním oddělení.

nahoru ↑↑

Český krátký film To Accept

22. května 2017

Porota druhého kola mezinárodní soutěže Nespresso Talents ocenila krátký film To Accept, který natočil Daria Kashcheeva z ČR. Soutěž byla rozdělena na mezinárodní a lokální kolo, které bylo organizováno ve spolupráci s MFF Karlovy Vary. Daria Kashcheeva na filmovém festivalu v Cannes obdržela finanční odměnu ve výši 6000 eur a také mentoring. V druhém ročníku soutěže bojovalo o ceny přes 300 filmů z více než 40 zemí. Kromě filmu To Accept, který ocenila přímo porota, se díky veřejnosti dostaly do užšího výběru čtyři české filmy. Tři výherci lokálního kola i česká vítězka mezinárodního kola budou pozváni na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, kde proběhne 4. července slavnostní vyhlášení.

nahoru ↑↑

Bába z ledu dostala cenu v New Yorku

28. dubna 2017

Cenu za nejlepší scénář v soutěžní sekci International Narrative Competition festivalu Tribeca získal film Bohdana Slámy Bába z ledu. Film v New Yorku osobně uvedli režisér Bohdan Sláma, Zuzana Kronerová a jeden z producentů filmu Pavel Strnad ze společnosti Negativ. Vítěz kategorie nejlepší scénář získal 2500 dolarů.

nahoru ↑↑

Dny evropského filmu

8. dubna 2017

Filmová přehlídka představí do 13. dubna padesát evropských filmů. Po Praze se v ozvěnách přesune do šesti dalších měst. Lotyšský režisér Viesturs Kairišs uvede v pražském kině Lucerna koprodukční lotyšsko-česko-polský film Sibiřský deník. Za českou kinematografii se na něm podílela producentka Julietta Sichel. Snímek se stal v Lotyšsku nejnavštěvovanějším filmem roku 2016.

nahoru ↑↑

Febiofest

23. března 2017

Temný detektivní příběh polské režisérky Agnieszky Hollandové Přes kosti mrtvých, oceněný Stříbrným medvědem na únorovém Berlinale, zahájí 23. března v pražském Obecním domě 24. ročník Febiofestu. Slavnostního zahájení se zúčastní i řada významných hostů. Hollandová osobně uvede svůj film, čestného Kristiána převezmou český herec Jan Tříska, který na podzim oslavil osmdesáté narozeniny, a americký režisér žijící v Itálii Abel Ferrara.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v Scenáristika a dramaturgie

7. března 2017 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Selma Ročková - Zdeněk Svěrák a tvorba scénářů
nahoru ↑↑

Karlovy Vary pro všechny

24. února 2017

Soutěž Nespresso Talents 2017 přijímá krátké filmy od 11. února do 7. dubna 2017 přes webové stránky nespresso.com/talents/cz/cs. Porota nakonec z 15 nominací vybere dva místní vítěze. Ti obdrží peníze na rozjezd filmové kariéry a pozvání na festival v Cannes, kde proběhne slavnostní celkové vyhlášení vítězů. Také mohou jet na workshop se zástupci Semaine de la Critique a Berlinale Talents. Odměněny budou i dva filmy, které získají nejvíce hlasů od diváků.

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit od 11. února 2017 také do lokální části soutěže. Do ní budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky nespresso.com/talents nahrají do 7. dubna 2017 svůj snímek a splní zadané podmínky.

nahoru ↑↑

Filmy Jana Němce v Rotterdamu

31. ledna 2017

Mezinárodní filmový festival v Rotterdamu, jehož 46. ročník se koná od 25. ledna do 5. února 2017, připravil ve spolupráci s Českým filmovým centrem a Jan Němec – Filmem dosud největší retrospektivu filmů zásadní osobnosti nejen československé nové vlny. Uskuteční se mezinárodní premiéra Němcova posledního filmu Vlk z Královských Vinohrad, který byl poprvé uveden loni v létě na MFF Karlovy Vary. Dále festival promítne režisérovy filmy ze šedesátých let včetně děl Démanty noci a O slavnosti a hostech.

nahoru ↑↑

Festival krátkých filmů

18. ledna 2017

V Praze probíhá 18. až 22. ledna dvanáctý ročník Festivalu krátkých filmů, jenž organizuje Film Servis Festival Karlovy Vary, stojící i za MFF Karlovy Vary. Krátkometrážní skvosty z celého světa se představí v kině Světozor a nově zamíří i do kina Pilotů.

nahoru ↑↑

Festival francouzských filmů

11. listopadu 2016

Letošní 19. ročník festivalu francouzského filmu zahájí 23. listopadu v pražském kině Lucerna francouzsko-český snímek Tanečnice za přítomnosti debutující režisérky Stéphanie Di Giustové. Film byl uveden v Cannes v soutěžní sekci Un Certain Regard. Přehlídka současně začne v Brně, o den později bude zahájena v Českých Budějovicích, Ostravě a v Hradci Králové

nahoru ↑↑

Týden čínského filmu

6. listopadu 2016

Nejúspěšnější snímky posledních let se objeví v pražském kině na Smíchově. Od pondělí je to postupně: Tygr a drak: Meč osudu, pokračování oscarového snímku z roku 2000, dále Lov na příšery, film s bojovým uměním a animovanými postavičkami, Dobytí tygří hory o boji Čínské lidové osvobozenecké armády s gangem banditů po druhé světové válce, zmíněné To místo známe jen my a v pátek opět Tygr a drak: Meč osudu.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v Scenáristika a dramaturgie

18. října 2016 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Pavlína Coufalová - Westerny
nahoru ↑↑

Noir Film Festival

18. srpna 2016

Na hradu Křivoklát ve čtvrtek začíná čtvrtý ročník Noir Film Festivalu. Připraveno je 40 projekcí. Zájem o předprodej na promítání je letos výrazně vyšší než loni. Projekce se budou stejně jako loni odehrávat ve čtyřech sálech a na nádvoří hradu, kde se konají večerní projekce. Připravena je letos i specialita v podobě promítání v hradním interiéru.

nahoru ↑↑

Zahraniční produkce natáčí v ČR

15. července 2016

Na londýnský Wimbledon se v srpnu a září promění pražský tenisový areál na Štvanici. Režisér Janus Metz Pedersen na něm bude natáčet švédský film Borg vs. McEnroe, jehož děj je zaměřen zejména na finálový souboj obou tenistů ve Wimbledonu v roce 1980. Díky pobídkám se k nám zahraniční štáby po drastickém propadu produkce před zhruba deseti lety opět vrátily a zaměstnávají tu tisícovky lidí. A to nejen filmařů, dávají práci také mnoha dalším oborům a službám. Útrata zahraničních produkcí v České republice vzrostla od zavedení pobídek téměř pětinásobně.

nahoru ↑↑

Filmová propaganda

16. června 2016

Filmovou propagandou ve dvou největších diktaturách 20. století, Sovětském svazu a nacistickém Německu, se zabývá britský filmový teoretik Richard Taylor ve své knize nazvané jednoduše Filmová propaganda. Po počátečním odsuzování této „pouťové zábavy“ se obě diktatury na film vrhly, protože byl ideální k zmanipulování naivního obyvatelstva. Podrobnému rozboru jednotlivých propagandistických snímků, ruských i německých, jako Triumf vůle, Věčný Žid, Strýček Kruger, Alexandr Něvský nebo Pád Berlína, autor věnoval samostatné kapitoly.

nahoru ↑↑

Praxe v akademickém roce 2016/2017!

leden - duben 2017

>> NABÍDKA PRAXE 2017 V PDF <<

V akademickém roce 2016/2017 jsme pro Vás připravili praxe ve společnostech:

Česká televize
Barrandov TV
Noe TV
Brněnská soukromá televize
Český rozhlas

Praxe se uskuteční v období leden - duben 2017.

Zvolte si společnost a termín. Hlaste se v kanceláři vedoucího ateliéru Pavla Lahodného (budova C).

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Produkce

17. května 2016 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Lauri Yrjo Villiam Saksa - Lokace
nahoru ↑↑

Společnost CET 21 hledá operátora studiové techniky!

14. dubna 2016

Více informací na http://nova.jobs.cz/detail/?id=G2-1114959418-aden_brand0&rps=186

nahoru ↑↑

STÁŽ VE FINSKU PRO PEDAGOGY!

duben 2016

>> NABÍDKA STÁŽE FINSKO V PDF <<

FAMO nabízí svým pedagogům stáž  ve Finsku Tampere University of Applied Sciences!

pro 1 – 2 osoby
termín dle dohody v období dubna 2016

Bližší informace u ředitelky FAMO

nahoru ↑↑

Praxe v akademickém roce 2015/2016!

7. – 25.3.2016

>> NABÍDKA PRAXE 2016 V PDF <<

V akademickém roce 2015/2016 jsme pro Vás připravili praxe ve společnostech:

Česká televize
TV Nova
UPP

Praxe se uskuteční v období 7. – 25.3.2016.

Hlaste se v kanceláři vedoucího ateliéru Pavla Lahodného (budova C).

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Produkce

17. března 2016 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Jiří Beránek - Financování filmut
nahoru ↑↑

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

30. listopadu 2015

V úterý 1. Prosince, v den 80. narozenin Woodyho Allena, zahájí pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Uvede Allenův zřejmě nejslavnější film Annie Hallová se čtyřmi Oscary na kontě. Spolu s tlumočnicí a překladatelkou Danou Hábovou, která slavnostní projekci uvede, budou mít diváci možnost popřát Allenovi k narozeninám formou společné „allenovské" fotky nebo osobním vzkazem na plachtě v předsálí kina Aero. Dana Hábová na místě také pokřtí knihu esejů (Filmový génius) Woody Allen od Jasona Baileyho, kterou v češtině vydalo nakladatelství Slovart. Během následujících dnů až do 5. prosince pak nabídne Aero výběr celkem 11 titulů z Allenovy téměř padesátileté filmové kariéry.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Dokument

27. listopadu 2015 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Joshua Faudem - Cinema verité
nahoru ↑↑

UPP hledá pracovníka na pozici animátor TD!

25. října 2015

Více informací na http://www.upp.cz/job/animation-td/

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Scenáristika a dramaturgie

19. října 2015 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Andrzej Wolf - Válečný dokument
nahoru ↑↑

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8

8. srpna 2015

4 dny, 5 míst, 47 projekcí... Unikátní přehlídka filmů noir na hradě Křivoklát se blíží! Třetí ročník festivalu, věnující se širšímu pojetí noirového fenoménu, startuje ve čtvrtek 20. srpna v pravé poledne, a potrvá až do neděle 23. srpna. Promítat se bude ve třech historických sálech, ve věži Huderka a již tradičně i na samotném nádvoří hradu. Dramaturgové festivalu připravili pro návštěvníky několik sekcí, z nichž některé diváky jistě překvapí. Těšit se můžete na gotický noir, který v sobě spojuje prvky psychologického dramatu a klasických gotických románů. Hned slavnostní zahájení festivalu s Nocí lovce navodí mystickou atmosféru, kterou „naruší" jen noirové parodie. Jedním z lákadel je film Plynové lampy s brilantní Ingrid Bergman, která byla za svou roli oceněna Oscarem.

nahoru ↑↑

STÁŽ VE VELKÉ BRITÁNII PRO PEDAGOGY!

červenec 2015

>> NABÍDKA STÁŽE GB V PDF <<

FAMO nabízí svým pedagogům stáž  ve Velké Británii Edge Hill University, Media Department!

pro 2 - 3 osoby
termín dle dohody v období července 2015

Bližší informace u ředitele FAMO

nahoru ↑↑

Letní filmová škola v Uherském Hradišti láká na Kaurismäkiho i Čechy točící v britském exilu

20. května 2015

Finsko, severská sci-fi, Aki Kauriskmäki nebo český exilový film - to jsou témata Letní filmové školy v Uherském Hradišti, která se koná od 24. července do 1. srpna.
Festival má tradiční sekce Fokus, Visegrádský horizont, Zvláštní uvedení, Inventura, Spektrum a AČFK uvádí. Fokus se letos věnuje Finsku, Akimu Kaurismäkimu, ale i severské sci-fi, muzikálu a dalším specialitám.

Málo známou kapitolu českého filmu, která se odehrála za války v britském exilu, představí Visegrádský horizont. Točil tam třeba Karel Lamač nebo Jiří Weiss. Ze současné středoevropské kinematografie uvidíte road movie Koza o stárnoucím boxerovi a polské drama Tělo, které na Berlinale dostalo cenu za režii.

nahoru ↑↑

Pracovní nabídka z České televize

29. dubna 2015

ČT start - program dlouhodobých stáží
„Znáte svůj cíl, známe Váš START“

Program ČT start je primárně určen studentům posledních ročníků vysokých škol a studentům v prvních ročnících doktorandského studia.

Cílem programu je prostřednictvím dlouhodobých stáží (na 12–18 měsíců) zprostředkovat studentům reálnou pracovní zkušenost napříč profesemi v rámci České televize. Stážisté se stávají plnohodnotnou součástí týmu. Každý má přiděleného svého garanta, který jej vede a spolupracuje s ním. Kromě možnosti učit se přímo na pracovišti od zkušených kolegů jsou pro studenty připravené i společné rozvojové aktivity (workshopy a školení) a práce na dlouhodobých projektech. Na konci programu mohou úspěšní stážisté získat i pracovní pozici v České televizi (s ohledem na aktuální nabídku volných pracovních míst).

V současné době probíhají výběrová řízení do programu ČT start pro rok 2015. Přehled aktuálních pozic najdete v nabídce volných míst na stránkách ČT.

nahoru ↑↑

UPP hledá pracovníka na pozici 2D Compositor!

17. března 2015

Více informací na http://www.upp.cz/cs/kariera-p119.html

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium Scenáristika a dramaturgie

17. února 2015
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Inspirace scenáristy - Jeremy Willis

Jeremy Willis je britský scenárista a mediální odborník. Kolokvium se bude týkat úvodní práce scenáristy, ještě před tím, než začne psát scénář, a to především otázky, kde brát inspiraci.

nahoru ↑↑

Praxe v akademickém roce 2014/2015!

9. – 20.3.2015

>> NABÍDKA PRAXE 2015 V PDF <<

V akademickém roce 2014/2015 jsme pro Vás připravili praxe ve společnostech:

Česká televize
TV Nova
TV Regina

Praxe se uskuteční v období 9. – 20.3.2015.

Hlaste se v kanceláři vedoucího ateliéru Pavla Lahodného (budova C).

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Produkce

4. prosince 2014
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Scéna a výrazové prostředky - Mimi Violette

Michelle (Mimi) Violette je Američanka, studovala architekturu a design interiérů, věnuje se scénografii a storyboarding.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Postprodukční technologie

4. listopadu 2014
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Dailies - Marek Opatrný

Marek Opatrný je filmový střihač, z poslední tvorby je třeba určitě zmínit seriál České televize Případy 1. oddělení. Jeho kolokvium se bude soustředit na denní práci střihače, tzv. dailies.

nahoru ↑↑

STÁŽ VE FINSKU PRO PEDAGOGY!

říjen - listopad 2014

>> NABÍDKA STÁŽE FINSKO V PDF <<

FAMO nabízí svým pedagogům stáž  ve Finsku Tampere University of Applied Sciences!

pro 1 – 2 osoby
termín dle dohody v období říjen – listopad 2014

Bližší informace u ředitele FAMO

nahoru ↑↑

48 Hour Film Project počtvrté v Praze

20. srpna 2014

Festival 48 Hour Film Project (48 HFP) je údajně největší časově omezenou tvůrčí filmovou soutěží na světě. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film o délce čtyř až sedmi minut. V Praze se uskuteční od 5. do 13. září už počtvrté.

Vloni soutěžilo kolem sedmi desítek týmů s více než šesti sty filmaři.

Soutěže se může zúčastnit každý. Zájemci se mohou registrovat na adrese www.praha48film.com. Natáčecí víkend bude 5. - 7. září, výsledky vyhlásí v Aeru 13. září, moderátorkou bude Klára Vytisková, zpěvačka skupiny Toxique.

Oceněné snímky odvysílá Česká televize, s jejíž podporou se letos festival pořádá. Pražský vítěz bude soutěžit o mezinárodní Grand Prix spojenou s částkou 5000 dolarů a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou v příštím roce promítnuty na MFF v Cannes. Mezinárodní finále se uskuteční na jaře v Los Angeles.

nahoru ↑↑

Skvělá příležitost pro mladé filmaře!

27. května 2014

Původně britský projekt My Street Films vyzívá: Natočte svůj film o Praze. Filmy dlouhé maximálně deset minut se mají přihlásit na stránky www.mystreetfilms.cz. Stanou se součástí velké filmové mapy, kterou postupně zaplní příběhy natočené amatérskými i profesionálními filmaři.

„Zúčastnit se může široká veřejnost bez ohledu na filmové vzdělání, dovednosti či použitou technologii. Zájemci mohou přihlašovat dokumentární snímky nejrůznějšího žánru – experimentální, popisné, hrané i jakékoliv jiné. Důležité je především propojení příběhu filmu s konkrétním místem v Praze,” řekla Diana Tabakov z dokumentárního portálu DAFilms.cz.

„Pražské verze se navíc oproti předloze aktivně zúčastňuje pět předních tuzemských dokumentaristů: Filip Remunda, Ivo Bystřičan, Federico Díaz, Linda Kallistová Jablonská a Bohdan Bláhovec, jehož snímek z Dejvic je prvním příspěvkem české stránky,“ doplnil Jiří Sedlák.

Ti nejlepší z amatérských filmařů se mohou těšit na uvedení svého díla na MFDF Jihlava a na věcné ceny. Vítěz navíc bude moci svůj film osobně uvést na londýnském dokumentárním festivalu Open City.

nahoru ↑↑

Pracovní nabídka České televize -

UPP hledá pracovníka na pozici 2D Compositor!

Pozvánka na kolokvium Scenáristika a dramaturgie

>> více aktualit

Filmová akademie
Miroslava Ondříčka
v Písku, o.p.s.

Lipová alej 2068
397 01 Písek, Jihočeský Kraj

Tento projekt je spolufinancován
Evropským sociálním fondem a
státním rozpočtem České
republiky.

Pavel Lahodný - manager projektu
Tel.: +420 602 709 715
E-mail: vit.klasek@filmovka.cz

>> kontaktujte nás

Fotogalerie projektu

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku

vyhledávání