PROJEKTY
NA
FAMO

>> vstoupit

Fórum zajímavostí a aktualit

V této sekci naleznete různé pozvánky na praxe, kolokvia, pracovní příležitosti a další zajímavosti.

 

Bába z ledu dostala cenu v New Yorku

28. dubna 2017

Cenu za nejlepší scénář v soutěžní sekci International Narrative Competition festivalu Tribeca získal film Bohdana Slámy Bába z ledu. Film v New Yorku osobně uvedli režisér Bohdan Sláma, Zuzana Kronerová a jeden z producentů filmu Pavel Strnad ze společnosti Negativ. Vítěz kategorie nejlepší scénář získal 2500 dolarů.

nahoru ↑↑

Dny evropského filmu

8. dubna 2017

Filmová přehlídka představí do 13. dubna padesát evropských filmů. Po Praze se v ozvěnách přesune do šesti dalších měst. Lotyšský režisér Viesturs Kairišs uvede v pražském kině Lucerna koprodukční lotyšsko-česko-polský film Sibiřský deník. Za českou kinematografii se na něm podílela producentka Julietta Sichel. Snímek se stal v Lotyšsku nejnavštěvovanějším filmem roku 2016.

nahoru ↑↑

Febiofest

23. března 2017

Temný detektivní příběh polské režisérky Agnieszky Hollandové Přes kosti mrtvých, oceněný Stříbrným medvědem na únorovém Berlinale, zahájí 23. března v pražském Obecním domě 24. ročník Febiofestu. Slavnostního zahájení se zúčastní i řada významných hostů. Hollandová osobně uvede svůj film, čestného Kristiána převezmou český herec Jan Tříska, který na podzim oslavil osmdesáté narozeniny, a americký režisér žijící v Itálii Abel Ferrara.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v Scenáristika a dramaturgie

7. března 2017 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Selma Ročková - Zdeněk Svěrák a tvorba scénářů
nahoru ↑↑

Karlovy Vary pro všechny

24. února 2017

Soutěž Nespresso Talents 2017 přijímá krátké filmy od 11. února do 7. dubna 2017 přes webové stránky nespresso.com/talents/cz/cs. Porota nakonec z 15 nominací vybere dva místní vítěze. Ti obdrží peníze na rozjezd filmové kariéry a pozvání na festival v Cannes, kde proběhne slavnostní celkové vyhlášení vítězů. Také mohou jet na workshop se zástupci Semaine de la Critique a Berlinale Talents. Odměněny budou i dva filmy, které získají nejvíce hlasů od diváků.

Současně s celosvětovou soutěží je možné se přihlásit od 11. února 2017 také do lokální části soutěže. Do ní budou automaticky zapojeni všichni čeští filmaři, kteří na webové stránky nespresso.com/talents nahrají do 7. dubna 2017 svůj snímek a splní zadané podmínky.

nahoru ↑↑

Filmy Jana Němce v Rotterdamu

31. ledna 2017

Mezinárodní filmový festival v Rotterdamu, jehož 46. ročník se koná od 25. ledna do 5. února 2017, připravil ve spolupráci s Českým filmovým centrem a Jan Němec – Filmem dosud největší retrospektivu filmů zásadní osobnosti nejen československé nové vlny. Uskuteční se mezinárodní premiéra Němcova posledního filmu Vlk z Královských Vinohrad, který byl poprvé uveden loni v létě na MFF Karlovy Vary. Dále festival promítne režisérovy filmy ze šedesátých let včetně děl Démanty noci a O slavnosti a hostech.

nahoru ↑↑

Festival krátkých filmů

18. ledna 2017

V Praze probíhá 18. až 22. ledna dvanáctý ročník Festivalu krátkých filmů, jenž organizuje Film Servis Festival Karlovy Vary, stojící i za MFF Karlovy Vary. Krátkometrážní skvosty z celého světa se představí v kině Světozor a nově zamíří i do kina Pilotů.

nahoru ↑↑

Festival francouzských filmů

11. listopadu 2016

Letošní 19. ročník festivalu francouzského filmu zahájí 23. listopadu v pražském kině Lucerna francouzsko-český snímek Tanečnice za přítomnosti debutující režisérky Stéphanie Di Giustové. Film byl uveden v Cannes v soutěžní sekci Un Certain Regard. Přehlídka současně začne v Brně, o den později bude zahájena v Českých Budějovicích, Ostravě a v Hradci Králové

nahoru ↑↑

Týden čínského filmu

6. listopadu 2016

Nejúspěšnější snímky posledních let se objeví v pražském kině na Smíchově. Od pondělí je to postupně: Tygr a drak: Meč osudu, pokračování oscarového snímku z roku 2000, dále Lov na příšery, film s bojovým uměním a animovanými postavičkami, Dobytí tygří hory o boji Čínské lidové osvobozenecké armády s gangem banditů po druhé světové válce, zmíněné To místo známe jen my a v pátek opět Tygr a drak: Meč osudu.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v Scenáristika a dramaturgie

18. října 2016 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Pavlína Coufalová - Westerny
nahoru ↑↑

Noir Film Festival

18. srpna 2016

Na hradu Křivoklát ve čtvrtek začíná čtvrtý ročník Noir Film Festivalu. Připraveno je 40 projekcí. Zájem o předprodej na promítání je letos výrazně vyšší než loni. Projekce se budou stejně jako loni odehrávat ve čtyřech sálech a na nádvoří hradu, kde se konají večerní projekce. Připravena je letos i specialita v podobě promítání v hradním interiéru.

nahoru ↑↑

Zahraniční produkce natáčí v ČR

15. července 2016

Na londýnský Wimbledon se v srpnu a září promění pražský tenisový areál na Štvanici. Režisér Janus Metz Pedersen na něm bude natáčet švédský film Borg vs. McEnroe, jehož děj je zaměřen zejména na finálový souboj obou tenistů ve Wimbledonu v roce 1980. Díky pobídkám se k nám zahraniční štáby po drastickém propadu produkce před zhruba deseti lety opět vrátily a zaměstnávají tu tisícovky lidí. A to nejen filmařů, dávají práci také mnoha dalším oborům a službám. Útrata zahraničních produkcí v České republice vzrostla od zavedení pobídek téměř pětinásobně.

nahoru ↑↑

Filmová propaganda

16. června 2016

Filmovou propagandou ve dvou největších diktaturách 20. století, Sovětském svazu a nacistickém Německu, se zabývá britský filmový teoretik Richard Taylor ve své knize nazvané jednoduše Filmová propaganda. Po počátečním odsuzování této „pouťové zábavy“ se obě diktatury na film vrhly, protože byl ideální k zmanipulování naivního obyvatelstva. Podrobnému rozboru jednotlivých propagandistických snímků, ruských i německých, jako Triumf vůle, Věčný Žid, Strýček Kruger, Alexandr Něvský nebo Pád Berlína, autor věnoval samostatné kapitoly.

nahoru ↑↑

Praxe v akademickém roce 2016/2017!

leden - duben 2017

>> NABÍDKA PRAXE 2017 V PDF <<

V akademickém roce 2016/2017 jsme pro Vás připravili praxe ve společnostech:

Česká televize
Barrandov TV
Noe TV
Brněnská soukromá televize
Český rozhlas

Praxe se uskuteční v období leden - duben 2017.

Zvolte si společnost a termín. Hlaste se v kanceláři vedoucího ateliéru Pavla Lahodného (budova C).

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Produkce

17. května 2016 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Lauri Yrjo Villiam Saksa - Lokace
nahoru ↑↑

Společnost CET 21 hledá operátora studiové techniky!

14. dubna 2016

Více informací na http://nova.jobs.cz/detail/?id=G2-1114959418-aden_brand0&rps=186

nahoru ↑↑

STÁŽ VE FINSKU PRO PEDAGOGY!

duben 2016

>> NABÍDKA STÁŽE FINSKO V PDF <<

FAMO nabízí svým pedagogům stáž  ve Finsku Tampere University of Applied Sciences!

pro 1 – 2 osoby
termín dle dohody v období dubna 2016

Bližší informace u ředitelky FAMO

nahoru ↑↑

Praxe v akademickém roce 2015/2016!

7. – 25.3.2016

>> NABÍDKA PRAXE 2016 V PDF <<

V akademickém roce 2015/2016 jsme pro Vás připravili praxe ve společnostech:

Česká televize
TV Nova
UPP

Praxe se uskuteční v období 7. – 25.3.2016.

Hlaste se v kanceláři vedoucího ateliéru Pavla Lahodného (budova C).

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Produkce

17. března 2016 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Jiří Beránek - Financování filmut
nahoru ↑↑

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

30. listopadu 2015

V úterý 1. Prosince, v den 80. narozenin Woodyho Allena, zahájí pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Uvede Allenův zřejmě nejslavnější film Annie Hallová se čtyřmi Oscary na kontě. Spolu s tlumočnicí a překladatelkou Danou Hábovou, která slavnostní projekci uvede, budou mít diváci možnost popřát Allenovi k narozeninám formou společné „allenovské" fotky nebo osobním vzkazem na plachtě v předsálí kina Aero. Dana Hábová na místě také pokřtí knihu esejů (Filmový génius) Woody Allen od Jasona Baileyho, kterou v češtině vydalo nakladatelství Slovart. Během následujících dnů až do 5. prosince pak nabídne Aero výběr celkem 11 titulů z Allenovy téměř padesátileté filmové kariéry.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Dokument

27. listopadu 2015 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Joshua Faudem - Cinema verité
nahoru ↑↑

UPP hledá pracovníka na pozici animátor TD!

25. října 2015

Více informací na http://www.upp.cz/job/animation-td/

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Scenáristika a dramaturgie

19. října 2015 v 10 hodin
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Andrzej Wolf - Válečný dokument
nahoru ↑↑

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8

8. srpna 2015

4 dny, 5 míst, 47 projekcí... Unikátní přehlídka filmů noir na hradě Křivoklát se blíží! Třetí ročník festivalu, věnující se širšímu pojetí noirového fenoménu, startuje ve čtvrtek 20. srpna v pravé poledne, a potrvá až do neděle 23. srpna. Promítat se bude ve třech historických sálech, ve věži Huderka a již tradičně i na samotném nádvoří hradu. Dramaturgové festivalu připravili pro návštěvníky několik sekcí, z nichž některé diváky jistě překvapí. Těšit se můžete na gotický noir, který v sobě spojuje prvky psychologického dramatu a klasických gotických románů. Hned slavnostní zahájení festivalu s Nocí lovce navodí mystickou atmosféru, kterou „naruší" jen noirové parodie. Jedním z lákadel je film Plynové lampy s brilantní Ingrid Bergman, která byla za svou roli oceněna Oscarem.

nahoru ↑↑

STÁŽ VE VELKÉ BRITÁNII PRO PEDAGOGY!

červenec 2015

>> NABÍDKA STÁŽE GB V PDF <<

FAMO nabízí svým pedagogům stáž  ve Velké Británii Edge Hill University, Media Department!

pro 2 - 3 osoby
termín dle dohody v období července 2015

Bližší informace u ředitele FAMO

nahoru ↑↑

Letní filmová škola v Uherském Hradišti láká na Kaurismäkiho i Čechy točící v britském exilu

20. května 2015

Finsko, severská sci-fi, Aki Kauriskmäki nebo český exilový film - to jsou témata Letní filmové školy v Uherském Hradišti, která se koná od 24. července do 1. srpna.
Festival má tradiční sekce Fokus, Visegrádský horizont, Zvláštní uvedení, Inventura, Spektrum a AČFK uvádí. Fokus se letos věnuje Finsku, Akimu Kaurismäkimu, ale i severské sci-fi, muzikálu a dalším specialitám.

Málo známou kapitolu českého filmu, která se odehrála za války v britském exilu, představí Visegrádský horizont. Točil tam třeba Karel Lamač nebo Jiří Weiss. Ze současné středoevropské kinematografie uvidíte road movie Koza o stárnoucím boxerovi a polské drama Tělo, které na Berlinale dostalo cenu za režii.

nahoru ↑↑

Pracovní nabídka z České televize

29. dubna 2015

ČT start - program dlouhodobých stáží
„Znáte svůj cíl, známe Váš START“

Program ČT start je primárně určen studentům posledních ročníků vysokých škol a studentům v prvních ročnících doktorandského studia.

Cílem programu je prostřednictvím dlouhodobých stáží (na 12–18 měsíců) zprostředkovat studentům reálnou pracovní zkušenost napříč profesemi v rámci České televize. Stážisté se stávají plnohodnotnou součástí týmu. Každý má přiděleného svého garanta, který jej vede a spolupracuje s ním. Kromě možnosti učit se přímo na pracovišti od zkušených kolegů jsou pro studenty připravené i společné rozvojové aktivity (workshopy a školení) a práce na dlouhodobých projektech. Na konci programu mohou úspěšní stážisté získat i pracovní pozici v České televizi (s ohledem na aktuální nabídku volných pracovních míst).

V současné době probíhají výběrová řízení do programu ČT start pro rok 2015. Přehled aktuálních pozic najdete v nabídce volných míst na stránkách ČT.

nahoru ↑↑

UPP hledá pracovníka na pozici 2D Compositor!

17. března 2015

Více informací na http://www.upp.cz/cs/kariera-p119.html

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium Scenáristika a dramaturgie

17. února 2015
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Inspirace scenáristy - Jeremy Willis

Jeremy Willis je britský scenárista a mediální odborník. Kolokvium se bude týkat úvodní práce scenáristy, ještě před tím, než začne psát scénář, a to především otázky, kde brát inspiraci.

nahoru ↑↑

Praxe v akademickém roce 2014/2015!

9. – 20.3.2015

>> NABÍDKA PRAXE 2015 V PDF <<

V akademickém roce 2014/2015 jsme pro Vás připravili praxe ve společnostech:

Česká televize
TV Nova
TV Regina

Praxe se uskuteční v období 9. – 20.3.2015.

Hlaste se v kanceláři vedoucího ateliéru Pavla Lahodného (budova C).

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Produkce

4. prosince 2014
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Scéna a výrazové prostředky - Mimi Violette

Michelle (Mimi) Violette je Američanka, studovala architekturu a design interiérů, věnuje se scénografii a storyboarding.

nahoru ↑↑

Pozvánka na kolokvium v oboru Postprodukční technologie

4. listopadu 2014
FAMO Písek

>> POZVÁNKA NA KOLOKVIUM V PDF <<

Dailies - Marek Opatrný

Marek Opatrný je filmový střihač, z poslední tvorby je třeba určitě zmínit seriál České televize Případy 1. oddělení. Jeho kolokvium se bude soustředit na denní práci střihače, tzv. dailies.

nahoru ↑↑

STÁŽ VE FINSKU PRO PEDAGOGY!

říjen - listopad 2014

>> NABÍDKA STÁŽE FINSKO V PDF <<

FAMO nabízí svým pedagogům stáž  ve Finsku Tampere University of Applied Sciences!

pro 1 – 2 osoby
termín dle dohody v období říjen – listopad 2014

Bližší informace u ředitele FAMO

nahoru ↑↑

48 Hour Film Project počtvrté v Praze

20. srpna 2014

Festival 48 Hour Film Project (48 HFP) je údajně největší časově omezenou tvůrčí filmovou soutěží na světě. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film o délce čtyř až sedmi minut. V Praze se uskuteční od 5. do 13. září už počtvrté.

Vloni soutěžilo kolem sedmi desítek týmů s více než šesti sty filmaři.

Soutěže se může zúčastnit každý. Zájemci se mohou registrovat na adrese www.praha48film.com. Natáčecí víkend bude 5. - 7. září, výsledky vyhlásí v Aeru 13. září, moderátorkou bude Klára Vytisková, zpěvačka skupiny Toxique.

Oceněné snímky odvysílá Česká televize, s jejíž podporou se letos festival pořádá. Pražský vítěz bude soutěžit o mezinárodní Grand Prix spojenou s částkou 5000 dolarů a o příležitost být vybrán mezi nejlepší filmy, které budou v příštím roce promítnuty na MFF v Cannes. Mezinárodní finále se uskuteční na jaře v Los Angeles.

nahoru ↑↑

Skvělá příležitost pro mladé filmaře!

27. května 2014

Původně britský projekt My Street Films vyzívá: Natočte svůj film o Praze. Filmy dlouhé maximálně deset minut se mají přihlásit na stránky www.mystreetfilms.cz. Stanou se součástí velké filmové mapy, kterou postupně zaplní příběhy natočené amatérskými i profesionálními filmaři.

„Zúčastnit se může široká veřejnost bez ohledu na filmové vzdělání, dovednosti či použitou technologii. Zájemci mohou přihlašovat dokumentární snímky nejrůznějšího žánru – experimentální, popisné, hrané i jakékoliv jiné. Důležité je především propojení příběhu filmu s konkrétním místem v Praze,” řekla Diana Tabakov z dokumentárního portálu DAFilms.cz.

„Pražské verze se navíc oproti předloze aktivně zúčastňuje pět předních tuzemských dokumentaristů: Filip Remunda, Ivo Bystřičan, Federico Díaz, Linda Kallistová Jablonská a Bohdan Bláhovec, jehož snímek z Dejvic je prvním příspěvkem české stránky,“ doplnil Jiří Sedlák.

Ti nejlepší z amatérských filmařů se mohou těšit na uvedení svého díla na MFDF Jihlava a na věcné ceny. Vítěz navíc bude moci svůj film osobně uvést na londýnském dokumentárním festivalu Open City.

nahoru ↑↑

Pracovní nabídka České televize -

UPP hledá pracovníka na pozici 2D Compositor!

Pozvánka na kolokvium Scenáristika a dramaturgie

>> více aktualit

Filmová akademie
Miroslava Ondříčka
v Písku, o.p.s.

Lipová alej 2068
397 01 Písek, Jihočeský Kraj

Tento projekt je spolufinancován
Evropským sociálním fondem a
státním rozpočtem České
republiky.

Pavel Lahodný - manager projektu
Tel.: +420 602 709 715
E-mail: vit.klasek@filmovka.cz

>> kontaktujte nás

Fotogalerie projektu

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku

vyhledávání