PROJEKTY
NA
FAMO

>> vstoupit

Kodak Limited - generální partner projektu

Kodak Limited - generální partner projektu

Partnerem projektu je fy. Kodak Limited. Je to americká nadnárodní společnost, specializující se na fotografické a filmové materiály a příslušenství. Je nejstarší fungující a zároveň jednou z největších společností v oboru. Je rozdělena na řadu divizí, zaměřených např. na fotografické materiály a příslušenství, digitální fotografii, kinematografii, tisková řešení, apod. Divize Kodak Motion Picture je zaměřená na filmové materiály, příslušenství a podporu kinematografie představuje přibližně 10% celé společnosti. České zastoupení zodpovídá za činnost společnosti v celé východní Evropě.

 

Působení firmy Kodak v ČR

Kodak spolupracuje se všemi filmovými školami v ČR, včetně FAMO. Přímo pořádá řadu akcí zaměřených na podporu rozvoje kinematografie a podporu začínajících tvůrců. Vzhledem ke svému rozsáhlému záběru obsáhne prostřednictvím svých specialistů celou problematiku tvorby audiovizuálního díla. Cílem projektu je vytvoření základny pro dlouhodobé partnerství a spolupráci mezi FAMO - jeho studenty i akademickými pracovníky a fy. Kodak Limited, který působí v soukromém sektoru, konkrétně ve filmovém průmyslu.

nahoru ↑↑

Historie firmy Kodak

Kodak je významnou nadnárodní americkou společností zabývající se profesionální fotografií, kinematografií, medicínskou technologií a grafickým řešením a zpracováním fotografické dokumentace.

„Vy stiskněte tlačítko, my uděláme zbytek“ byl původní reklamní slogan firmy Kodak z roku 1890. Vymyslel ho George Eastman, který v roce 1888 uvedl na trh první jednoduchý fotoaparát. Kodak byl původně název výrobku této firmy – fotoaparátu na svitkový film. Protože byl tento produkt velice úspěšný, stal se později součástí názvu firmy. Do té doby náročný a složitý proces fotografování byl tak najednou snadný a dostupný téměř každému. Od té doby se Eastmanova společnost Kodak snažila vyvíjet nové produkty a celý proces fotografování tak, aby fotografování bylo stále jednodušší a měli jsme z něj větší požitek.

Společnost byla populární především v době fotoaparátů používajících svitkový film. Po nástupu digitálních fotoaparátů se věnuje digitální fotografii a digitálnímu tisku.

nahoru ↑↑

Pracovní nabídka České televize -

UPP hledá pracovníka na pozici 2D Compositor!

Pozvánka na kolokvium Scenáristika a dramaturgie

>> více aktualit

Filmová akademie
Miroslava Ondříčka
v Písku, o.p.s.

Lipová alej 2068
397 01 Písek, Jihočeský Kraj

Tento projekt je spolufinancován
Evropským sociálním fondem a
státním rozpočtem České
republiky.

Pavel Lahodný - manager projektu
Tel.: +420 602 709 715
E-mail: vit.klasek@filmovka.cz

>> kontaktujte nás

Fotogalerie projektu

Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku

vyhledávání